1. Gülgün Alpan (G-SCOP, Grenoble)
  2. Gábor Bacsó (MTA SZTAKI, Budapest)
  3. Valentin Bartier (G-SCOP, Grenoble)
  4. Fatiha Bendali Amor (LIMOS, Clermont-Ferrand)
  5. Stéphane Bessy (LIRMM, Montpellier)
  6. Wojciech Bienia (G-SCOP, Grenoble)
  7. Astor Bizard (G-SCOP, Grenoble)
  8. Adrian Bondy (Paris)
  9. Valentin Bouquet (CEDRIC, Paris)
  10. Nicolas Bousquet (G-SCOP, Grenoble)
  11. Nadia Brauner (G-SCOP, Grenoble)
  12. Olivier Briant (G-SCOP, Grenoble)
  13. Kathie Cameron (Wilfried Laurier University, Waterloo)
  14. Victor Campos (Universidade Federal do Ceará)
  15. Nicolas Catusse (G-SCOP, Grenoble)
  16. Victor Chepoi (LIS, Marseille)
  17. Yves Crama (Université de Liège)
  18. Maria Di Mascolo (G-SCOP, Grenoble)
  19. Louis Esperet (G-SCOP, Grenoble)
  20. Celina de Figueiredo (Universidade Federal do Rio de Janeiro)
  21. Yannick Frein (G-SCOP, Grenoble)
  22. Valentin Garnero (G-SCOP, Grenoble)
  23. Valentin Gledel (G-SCOP, Grenoble)
  24. Sylvain Gravier (Institut Fourier, Grenoble)
  25. András Gyárfás (Alfréd Rényi Institute, Budapest)
  26. Gena Hahn (Université de Montréal)
  27. Frédéric Havet (I3S, Sophia-Antipolis)
  28. Ryan Hayward (University of Alberta, Edmonton)
  29. Chính T. Hoàng (Wilfried Laurier University, Waterloo)
  30. Florian Hoersch (G-SCOP, Grenoble)
  31. Jake Horsfield (University of Leeds)
  32. Rémi de Joannis de Verclos (Radboud University, Nijmegen)
  33. Vincent Jost (G-SCOP, Grenoble)
  34. Mamadou Kante (LIMOS, Clermont-Ferrand)
  35. Yann Kieffer (LCIS, Valence)
  36. Sulamita Klein (Universidade Federal do Rio de Janeiro)
  37. Aurélie Lagoutte (LIMOS, Clermont-Ferrand)
  38. Francis Lazarus (GIPSA-lab, Grenoble)
  39. Jenő Lehel (University of Louisville and Alfréd Rényi Institute of Mathematics)
  40. Benjamin Lévêque (G-SCOP, Grenoble)
  41. Cláudia Linhares (Universidade Federal do Ceará)
  42. Luc Libralesso (G-SCOP, Grenoble)
  43. Fionn Mc Inerney (LIRIS, Lyon)
  44. Raphael Machado (National Institute of Metrology, Rio de Janeiro)
  45. Mehdi Mhalla (LIG, Grenoble)
  46. Jean Mailfert (LIMOS, Clermont-Ferrand)
  47. Peter Mitrouchev (G-SCOP, Grenoble)
  48. Michel Mollard (Institut Fourier, Grenoble)
  49. Moritz Mühlenthaler (G-SCOP, Grenoble)
  50. Denis Naddef (Grenoble)
  51. Margaux Nattaf (G-SCOP, Grenoble)
  52. Guyslain Naves (LIS, Marseille)
  53. Alantha Newman (G-SCOP, Grenoble)
  54. Lucie Pansart (G-SCOP, Grenoble)
  55. Aline Parreau (LIRIS, Lyon)
  56. Lucas Pastor (Université de Clermont-Ferrand Auvergne)
  57. Christophe Picouleau (CEDRIC, Paris)
  58. Myriam Preissmann (G-SCOP, Grenoble)
  59. Dieter Rautenbach (Universität Ulm)
  60. Bruce Reed (McGill University, Montreal, Canada)
  61. Cléophée Robin (G-SCOP, Grenoble)
  62. András Sebő (G-SCOP, Grenoble)
  63. Ana Shirley Silva (Universidade Federal do Ceará)
  64. Ni Luh Dewi Sintiari (LIP, Lyon)
  65. Matej Stehlik (G-SCOP, Grenoble)
  66. Zoltán Szigeti (G-SCOP, Grenoble)
  67. Michael Tarsi (Tel-Aviv University)
  68. Florence Thiard (G-SCOP, Grenoble)
  69. Stéphan Thomassé (LIP, Lyon)
  70. Nicolas Trotignon (LIP, Lyon)
  71. Yann Vaxès (LIS, Marseille)
  72. Kristina Vušković (University of Leeds)
  73. Yishu Wang (UCBL, Lyon)
  74. Robert Woodrow (University of Calgary)